Reklama

Anemia

Anemia

28.12.2013
Czyta się kilka minut
Skuteczna urzędniczka zdymisjonowana, nieskuteczny minister ocalony, kolejki do specjalistów coraz dłuższe. Obyśmy w nowym roku zdrowi byli.
P

Przed świętami Bożego Narodzenia dowiedzieliśmy się nagle, że Narodowy Fundusz Zdrowia stracił prezesa – Agnieszkę Pachciarz, która wcześniej należała do najbardziej zaufanych współpracowników ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza.
Aby zrozumieć, co się stało, trzeba wrócić do wydarzeń sprzed niemal dwóch lat. Pamiętam to ekskluzywne spotkanie dla dziennikarzy w saloniku gotyckim przy gabinecie ministra, wiosną 2012 r., kiedy nowa współpracownica Bartosza Arłukowicza została przedstawiona mediom. Już wtedy szeptano na korytarzach, że lada moment była dyrektor szpitala w Pleszewie zostanie prezesem największej instytucji ubezpieczeniowej w polskiej służbie zdrowia. I tak się stało: kilka miesięcy później, w czerwcu 2012 r., prawa ręka ministra zdrowia została prezesem NFZ.
DECENTRALIZACJA, KTÓREJ NIE BYŁO
Określenie „prawa ręka” nie było na wyrost:...

9073

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]