Reklama

Andrzej Wróblewski w Lublanie

Andrzej Wróblewski w Lublanie

02.11.2020
Czyta się kilka minut
MATERIAŁY PRASOWE / FUNDACJA ANDRZEJA WRÓBLEWSKIEGO
P

Ponad sto dzieł – wśród nich gwasze, monotypie oraz wielkoformatowe prace na papierze pakowym – obejrzą goście poświęconej twórczości polskiego artysty wystawy „Waiting room”. Znaczną grupę stanowią obrazy nigdy wcześniej niewystawiane lub takie, które pokazano publicznie po raz ostatni w 1958 r. Kuratorzy poruszyli kilka tematów – jest tu rekonstrukcja ważnej dla artysty podróży do Jugosławii, zapis codzienności towarzyszącej narodzinom dziecka oraz kluczowy temat oczekiwania, zawierający motywy kolejek, poczekalni i ukrzesłowień. Wystawa w Moderna galerija potrwa do 10 stycznia 2021 r. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]