Reklama

Amor w twierdzy

Amor w twierdzy

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Czym są dziś wartości rodzinne, które od lat wyznaczały w Chinach kierunek życia? Czy młode Chinki nadal chcą własnych rodzin, czy też się buntują? Oto opowieść o miłości po chińsku – nie tylko na Walentynki.
W dniu św. Walentego w Pekinie, 2012 r. Fot. Zhang Lang / COLORCHINAPHOTO / AP / EAST NEWS
W

W czasach przemian obyczajowych młode pokolenie Chińczyków łączy tradycję i nowe wartości – i szuka własnych odpowiedzi. Jako generacja jedynaków, młodzi – nazywani nieraz „małymi cesarzami” – dorastają w przekonaniu, że należy im się wszystko, czego zapragną, a ich szczęście jest na pierwszym miejscu.
Wynikająca z tego bezkompromisowość, a nieraz egoizm, okazują się wyzwaniem dla rodzin. A także – symptomem nowych czasów.
TING NIE ZNOSI WALENTYNEK
Li Ming szła z matką na obiad do krewnych, gdy usłyszała: – To jest ktoś gotów do założenia rodziny.
Po drodze dowiedziała się jeszcze, że chłopak od lat mieszka w Stanach i pracuje w Dolinie Krzemowej. Przy stole, prócz ciotki i dwójki znajomych z pracy, siedział on: schludny, spokojny mężczyzna, niemal 10 lat od niej starszy. – To zdecydowanie nie była miłość od pierwszego wejrzenia – mówi Li Ming...

19533

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]