Reklama

Ambicja kryjąca pęknięcie

Ambicja kryjąca pęknięcie

09.01.2006
Czyta się kilka minut
Pasją rządu Kazimierza Marcinkiewicza nie jest rozwiązywanie trudnych problemów. Jego pasją są ideologiczne fajerwerki. Nieco naciągając marksowskie kategorie można powiedzieć, że ten rząd nie zajmuje się bazą. On się zajmuje nadbudową.
W Polsce są szczególne powody, by wystrzegać się moralnych uzdrowicieli państwa, odkąd słowo "sanacja" skompromitowało się w II RP.
N

Nowa władza jak zaczęła od posunięć ideologicznych - zakazując poznańskiej Parady Równości - tak też kontynuuje. W Sejmie zostaje powołany Zespół Parlamentarny na rzecz Przywrócenia Autorytetu Władzy. Rzecznik rządu strofuje szefa publicznej telewizji za - jego zdaniem - nieprzychylny wobec rządu materiał dziennikarza "Wiadomości" o decyzji przedłużenia pobytu polskich wojsk w Iraku. Minister edukacji Michał Seweryński zapowiada wprowadzenie do szkół wychowania patriotycznego, a wycofanie stamtąd wychowania seksualnego (skądinąd fikcyjnego). Pada zapowiedź finansowego wsparcia ze strony Totalizatora Sportowego (spółki z udziałem skarbu państwa) dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej (uczelni o. Tadeusza Rydzyka). Trwa procedura powoływania dr. Janusza Kochanowskiego, prawnika o dość restrykcyjnym podejściu do praw człowieka, na stanowisko Rzecznika Praw...

7157

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]