Reklama

Abp Hoser – brak reakcji

Abp Hoser – brak reakcji

29.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 29/13
O

Od kilku tygodni opisywane są w mediach relacje pomiędzy abp. H. Hoserem a ks. W. Lemańskim. Mówi się m.in. o milczeniu oraz osobowości biskupa diecezji warszawsko-praskiej. Tak się składa, że mam też w tej kwestii niedawne wspomnienia. Przy okazji pisania książki „Mariawityzm. Dzieje i współczesność” dowiedziałem się o lokalnym konflikcie w Mińsku Mazowieckim między parafią rzymskokatolicką a parafią Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, konflikcie dotyczącym odmowy przyznania mariawitom prawa do kwatery, mającej około 1,7 proc. powierzchni cmentarza, w której od 90 lat byli i są chowani mariawici.
Licząc na postawę ekumeniczną, propagowaną w corocznych nabożeństwach ekumenicznych, w liście z dnia 14 stycznia 2011 r. zwróciłem się „z uprzejmą prośbą do Księdza Arcybiskupa o włączenie się do sprawy oraz autorytetem i władzą pasterskiego urzędu biskupa diecezjalnego...

1349

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]