Reklama

Ładowanie...

Abp Hoser – brak reakcji

29.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 29/13
O

Od kilku tygodni opisywane są w mediach relacje pomiędzy abp. H. Hoserem a ks. W. Lemańskim. Mówi się m.in. o milczeniu oraz osobowości biskupa diecezji warszawsko-praskiej. Tak się składa, że mam też w tej kwestii niedawne wspomnienia. Przy okazji pisania książki „Mariawityzm. Dzieje i współczesność” dowiedziałem się o lokalnym konflikcie w Mińsku Mazowieckim między parafią rzymskokatolicką a parafią Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, konflikcie dotyczącym odmowy przyznania mariawitom prawa do kwatery, mającej około 1,7 proc. powierzchni cmentarza, w której od 90 lat byli i są chowani mariawici.
Licząc na postawę ekumeniczną, propagowaną w corocznych nabożeństwach ekumenicznych, w liście z dnia 14 stycznia 2011 r. zwróciłem się „z uprzejmą prośbą do Księdza Arcybiskupa o włączenie się do sprawy oraz autorytetem i władzą pasterskiego urzędu biskupa diecezjalnego...

1349

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]