Reklama

A to Mielno właśnie

A to Mielno właśnie

31.07.2017
Czyta się kilka minut
Nie zna życia, kto nie był w lecie w Mielnie.
N

Nie zna życia, kto się nie zatruł rybką „z kutra”, kto nie oberwał seryjną plażową wiąchą, kto nie posłuchał łamiących serce rozmów w galerii paznokcia, kto nie eksplorował kolejki w jednym z miliardów monopolowo-spożywczych z suchymi delicjami.

Mielno jest Mielnem, jest Mielnem, jest Mielnem. Kilkaset tysięcy wciśniętych pomiędzy jezioro i morze słomianych mielnianinów zażywa wywczasów, które po prostu nie dają się opisać w swojej mielniźnie. Trzeba by lutni Homera, i to Homera Simpsona, aby opisać dantejskie sceny pośród stołów do cymbergaja, epickie popiski gokartów, wodne rowery z napisem „Milicja”, istne mieliardy pięknych plastikowych rzeczy do zabijania czasu, emanację dobrostanu tłumu w szortach, remedium na elitarny, wyabstrahowany eskapizm.

Planowanie przestrzenne Mielna poraża, przestrzenny Mielna plan to take the money and run – ale wcześniej...

2898

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Uwielbiam Pana czytać. Brawo!!!

Raz w roku, w szczycie sezonu, jadę rowerem do Mielna. Przejeżdżam obok stojących w korku aut, patrzę na zatłoczone i brzydkie Mielno. A niech ludzie urlopują jak chcą, żadna siła tego nie zmieni.

Absolutny sztos

#WioskaŻywejArcheologii Tak ze 100m od centrum w stronę Mielenka, przy pierwszym przejściu na plażę. Cisza, spokój, ptaszki ćwierkają. W tej idyllicznej atmosferze widok na pozostałości średniowiecznego gródka, wysypka otoczona fosą, pięknie wyczesana przez Władze Miasta i Gminy Mielno. Słowianie, Wikingowie, pokazy dawnych rzemiosł i życia, gawędy, opowieści - Żywa Archeologia. Panie Klata, Pan nie odrobiłeś pracy domowej, Drogi Panie! ;)

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]