Reklama

5 - 12 września 2011

5 - 12 września 2011

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
Ż

Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają aktów terroryzmu - napisał Benedykt XVI w liście do biskupów amerykańskich z okazji 10. rocznicy zamachów z 11 września 2001 r. Papież podkreślił, że "każde życie jest cenne w oczach Boga, dlatego nie można szczędzić wysiłków, krzewiąc na całym świecie prawdziwe poszanowanie niezbywalnych praw i godności jednostek i ludów". W rozmowie z Radiem Watykańskim abp Timothy Dolan, metropolita Nowego Jorku, powiedział: "z uznaniem muszę przyznać, że daliśmy dowód wielkiej wytrzymałości (...). Chodzi mi tu o coś, co w Nowym Jorku jest nazywane 12 września. (...) W obliczu tego ogromnego aktu przemocy odnowiliśmy po pierwsze własną wiarę, a po drugie poczucie ogólnoludzkiej solidarności, które prowadzi do kreatywnej służby, miłości i uzdrowienia".

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji z cyklu "Rola Kościoła katolickiego w ...

4546

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]