Reklama

5 - 12 września 2011

5 - 12 września 2011

13.09.2011
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
Ż

Żadne okoliczności nie usprawiedliwiają aktów terroryzmu - napisał Benedykt XVI w liście do biskupów amerykańskich z okazji 10. rocznicy zamachów z 11 września 2001 r. Papież podkreślił, że "każde życie jest cenne w oczach Boga, dlatego nie można szczędzić wysiłków, krzewiąc na całym świecie prawdziwe poszanowanie niezbywalnych praw i godności jednostek i ludów". W rozmowie z Radiem Watykańskim abp Timothy Dolan, metropolita Nowego Jorku, powiedział: "z uznaniem muszę przyznać, że daliśmy dowód wielkiej wytrzymałości (...). Chodzi mi tu o coś, co w Nowym Jorku jest nazywane 12 września. (...) W obliczu tego ogromnego aktu przemocy odnowiliśmy po pierwsze własną wiarę, a po drugie poczucie ogólnoludzkiej solidarności, które prowadzi do kreatywnej służby, miłości i uzdrowienia".

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji z cyklu "Rola Kościoła katolickiego w ...

4546

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]