Reklama

27 września - 4 października 2010

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
Z

Zorganizowaną przestępczość i bierność wobec jej przejawów potępił Benedykt XVI podczas Mszy w Palermo na Sycylii 3 października. Przybył tam z okazji Regionalnego Kościelnego Spotkania Rodzin i Młodych. "Należy się wstydzić zła, które obraża Boga i człowieka - mówił - przytrafia się wspólnocie obywatelskiej i religijnej w wyniku działań, które nie lubią pojawiać się w świetle". Zwrócił uwagę, że "pokusa zniechęcenia i rezygnacji ogarnia tego, kto jest słaby w wierze, kto myli zło z dobrem i kto sądzi, że w obliczu zła nie da się nic zrobić".

Benedykt XVI zaczyna doświadczać tego, co Jan Paweł II, którego już w latach 90. wzywano do ustąpienia. Nie chodzi jednak o stan zdrowia. Belgijski psychiatra prof. Peter Adriaenssens, który stał na czele kościelnej komisji badającej przypadki molestowania nieletnich, stwierdził, że "Papież nie jest wprawdzie...

4554

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]