Reklama

27 września - 4 października 2010

27 września - 4 października 2010

05.10.2010
Czyta się kilka minut
Watykan l Polska l Świat
Z

Zorganizowaną przestępczość i bierność wobec jej przejawów potępił Benedykt XVI podczas Mszy w Palermo na Sycylii 3 października. Przybył tam z okazji Regionalnego Kościelnego Spotkania Rodzin i Młodych. "Należy się wstydzić zła, które obraża Boga i człowieka - mówił - przytrafia się wspólnocie obywatelskiej i religijnej w wyniku działań, które nie lubią pojawiać się w świetle". Zwrócił uwagę, że "pokusa zniechęcenia i rezygnacji ogarnia tego, kto jest słaby w wierze, kto myli zło z dobrem i kto sądzi, że w obliczu zła nie da się nic zrobić".

Benedykt XVI zaczyna doświadczać tego, co Jan Paweł II, którego już w latach 90. wzywano do ustąpienia. Nie chodzi jednak o stan zdrowia. Belgijski psychiatra prof. Peter Adriaenssens, który stał na czele kościelnej komisji badającej przypadki molestowania nieletnich, stwierdził, że "Papież nie jest wprawdzie...

4554

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]