Reklama

Życie po życiu

Życie po życiu

18.10.2014
Czyta się kilka minut
N

Nie wyobrażam sobie już innej strategii niż ta, którą obrał Krzysztof Jaworski. Żyć w świecie, w którym nic nie jest nazywane po imieniu, w czasie zdegradowanej i degradującej religii, w przestrzeni, w której miejsce autorytetu zajęła popkulturowa pulpa z jej permanentną represją pozytywnego myślenia i wizualizacji, i myśleć, że zachowało się niewinność i sens, to popełnić intelektualne samobójstwo. „.byłem” kontynuuje świetną literacką passę po wybitnej prozie „Do szpiku kości”. To wiersze do wielokrotnego czytania, celne jak współczesna technologia naprowadzania na cel, wiersze-programy włamujące do „systemu” (a jak kto woli – i do tworzenia memów i hashtagów). Nie jest ładnie, wcale nie jest megalirycznie. I nie ma być. Jest krew, śluz, cynizm, nerw, „intensywna gorączka”, „Genetyczna Masada”. Życie. Radykalne życie „po życiu”. W sumie nie spodziewałem się niczego innego po wybitnym biografie Brunona Jasieńskiego.

Krzysztof Jaworski „.byłem”, Biuro Literackie, Wrocław 2014

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]