Reklama

Życie i szacunek

Życie i szacunek

03.12.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 47/12
M

Metoda in vitro jest jednym z tych tematów, które najczęściej powodują zejście dyskusji na poziom znany z naszych podziałów politycznych. Rozmówcy okopują się na swoich pozycjach, głusi na wzajemne argumenty, zacietrzewieni i nieobliczalni. Nie ma miejsca na wątpliwości i pytania.

Dlatego oba artykuły w „TP”, „Ewolucja niezgody” i „Walka o wyobraźnię”, wydają mi się istotne, bo próbują podjąć polemikę. Ze swej strony wolałabym tylko, by oddzielić od siebie dwie sfery – dyskusję w aspekcie światopoglądowym i poza nim.

Nie zgadzam się też, że jest to tylko i wyłącznie konflikt na linii Kościół–cała reszta.

Istnieje zagrożenie dominacji „skuteczności” nad etyką. Dlatego uzasadniona wydaje się potrzeba przestrzeni do dyskusji o wzajemnym oddziaływaniu postaw moralnych i działań nauki. Ten dialog ma prawo i musi się toczyć, ale nie kosztem naruszania ludzkiej...

1354

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]