Reklama

Ładowanie...

Żurawie indyjskie

Żurawie indyjskie

15.04.2022
Czyta się kilka minut
Żurawie indyjskie czasem dopuszczają do gniazda trzeciego osobnika – młodego samca lub samicę.
SUNIL GHOSH / HINDUSTAN TIMES / GETTY IMAGES
Ż

Żurawie indyjskie słyną z wierności. Tworzą monogamiczne pary, które wspólnie budują gniazda, opiekują się potomstwem i wykonują tańce oraz pieśni terytorialne w duetach. Jak donosi Suhridam Roy w „Ecology”, czasem ptaki te dopuszczają jednak do gniazda trzeciego osobnika – młodego samca lub samicę. On sam się nie rozmnaża, ale pomaga wychować potomstwo głównej pary, zwłaszcza gdy w okolicy robi się zbyt sucho. Pomocnik oznacza także, że koncertujący duet zamienia się w tercet.© (P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]