Reklama

Zosia, ks. Oko i gender

13.01.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 01/14
T

Tak miłej odpowiedzi na ludzką głupotę nie czytałem nigdy, chociaż za parę dni wybije na moim zegarze 65 lat. Styl red. Błażeja Strzelczyka, który napisał list do polskich biskupów [list pojawił się na blogu „Follow Jezus”, zaś w numerze noworocznym „TP” jego autor wyjaśniał, dlaczego zwrócił się do polskich biskupów – red.] po tym, jak ci napisali list pasterski do wiernych na temat „ideologii gender”, bardzo mi odpowiada.
Na taki list (biskupów, nie red. Strzelczyka) aż się prosi ostry komentarz, a tu zero agresji. Nazwaliście ks. Oko „młotem” [„Młot na gender” – red.], to on nazwał red. Strzelczyka koniem (co prawda trojańskim, ale to też koń). To było zejście, chociaż bardzo delikatne, na obecny poziom wymiany zdań w dziennikarstwie, ale to nie wina red. Strzelczyka.
I na koniec. Może ks. Oko rozważyłby sytuację w świetle „ideologii (teorii) gender”. Otóż pod koniec...

1555

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]