Reklama

Znikanie przez pisanie

Znikanie przez pisanie

05.04.2011
Czyta się kilka minut
O tym, że świat showbiznesu i mediów stanął na głowie, a wiodący aktorzy tych światów cierpią na typowy dla czasów współczesnych kryzys tożsamości, wiadomo nie od dzisiaj.
T

Telewizyjni showmani grający w sztukach teatralnych; aktorzy teatralni (wespół z muzykami i przy dyskretnym wsparciu skoczka narciarskiego) uprawiający telewizyjną publicystykę polityczną; telewizyjni publicyści polityczni przekształcający swoje programy w programy rozrywkowe; ludzie rozrywki radzący, jak żyć - to obrazki, które niewielu są już w stanie zdziwić. Nie są też w stanie - wbrew alarmistycznym ostrzeżeniom - doprowadzić do poważniejszych szkód na wyżej wymienionych polach. O ile jednak publicystyka telewizyjna, rozrywka, a nawet teatr, pomimo konsekwentnych prób doprowadzenia do ich poważnego kryzysu, nie są na razie zagrożone upadkiem, upadek taki grozi słowu pisanemu.

W pracę nad doprowadzeniem do tego upadku od dawna zaangażowani są politycy. Do tej pory jednak ich wysiłki kończyły się niepowodzeniem. Redagowanie pisma "Fakt" przez urzędującego...

3637

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]