Reklama

Znienacka 2021

Znienacka 2021

18.10.2021
Czyta się kilka minut
S

Szykuje się ostra redystrybucja, zaiste, z terminem na wczoraj. Kuluarowy szacher-macher nazbiera tzw. szabel wystarczających do przepchnięcia przez sejm niemy nowego – z przeproszeniem – ładu, co to go jeszcze nikt nie zdążył przeczytać w całości, bo czasu nie było. Sprawdzi się w praniu, oby tylko M.M. zdążył ogłosić sukces, co to musi być teraz.

Najstarsi górale zajmujący się prawem podatkowym ni w ząb nie chwytają, o co w ogóle chodzi na 277 stronach legislacyjnego cudu z Nowogrodzkiej – i o to chodzi, żeby życie miało smaczek. Rządowi – bądź co bądź – prawnicy mieli okazję do głębokiej egzystencjalnej zadumy nad względnością upływu czasu, bowiem dostali na odniesienie się do morawieckiego projektu… kilka godzin. Prawnicy generalnie raczej mają tak, że lubią rozumieć, co czytają, a tu taka siurpryza! Nie dziwota, że zszokowani obwieścili, iż się nie odniosą, bo nie mają...

1942

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

O przepraszam, żadnego burdelu nie będzie. W burdelach panuje porządek, szczególnie jeśli chodzi o finanse i świadczone usługi. Określanie głupców osłami, złodziei świniami przy korycie jest dla tych sympatycznych i mądrych zwierząt uwłaczające. U nas tak jak zawsze, jakoś to będzie. Sąsiad pyta, jak tam u mnie z podwyżkami za gaz. Wie że wywaliłem kopciucha i nie mam alternatywy, a on chytrus stary zostawił. Kocha obecną władzę, ale swój rozum ma. Widzisz, powiada, benzynę mamy najtańszą unii i szkopy jeżdżą do nas tankować. Będzie dobrze.

Dosadnie i krótko. Najgorsze, ze to prawda. Pytanie zatem brzmi , jak rozmawiac z otumanionymi ? A propos bałaganu ,podobno kiedy tworzono słownik języka hebrajskiego oparto się na zasobie słow ksiąg tzw. starego testamentu , tory. Na określenie pewnego stanu nie ma tam odpowiedniego słowa - wzięto go z dobrze znanego polskim żydom słowa i tak powstało hebrajskie - balagan. Bałagan wydaje się być przeciwieństwem stworzenia , które jest w oczach Boga dobre. Moze pochodzi od złego ?

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]