Reklama

open eyes economic summit 2019

Zmiana

Zmiana

31.05.2006
Czyta się kilka minut
Zgodnie z oczekiwaniami Benedykt XVI trzykrotnie pojawiał się w oknie przy Franciszkańskiej 3.
fot. G. Kozakiewicz
H

Historia papieskich spotkań z młodzieżą pod oknem krakowskiej kurii sięga 1979 r. Wtedy, 6 czerwca, podczas pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, niespodziewanie wyszedł on do czekających pod kurią wiernych i... stanął na parapecie. Potem pojawiał się tu podczas każdego pobytu w Krakowie: "Jakby się kto pytał, pamiętajcie: Franciszkańska 3!".

Ludzie zapamiętali. Także podczas ostatniej choroby Jana Pawła II i po jego śmierci codziennie gromadzili się na Franciszkańskiej. A po konklawe grupa krakowskiej młodzieży wysłała list do Watykanu, w którym zaprosiła następcę Karola Wojtyły do Polski, bo nie chce, "by okno kurii nadal pozostało puste".

Jest wreszcie piątek, 26 maja 2006 r., wieczorem. Rodzeństwo, Bernadetta i Marcin, stoją tu od kilku godzin. Po raz pierwszy oczekują na Papieża pod kurią. - Chcielibyśmy zrobić zdjęcia, kiedy...

2996

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]