Reklama

Zimowe. Gorące. Zakończone

24.02.2014
Czyta się kilka minut
Pluszowy Miszka uronił łzę, zdmuchując olimpijski znicz w Soczi.
U

Uroczystość zamknięcia – podobnie jak ceremonia otwarcia – była zrealizowaną z rozmachem, artystycznie wysmakowaną i obficie polakierowaną ściągawką z rosyjskiej historii, literatury, baletu, malarstwa. „Rosja pokazała nową twarz” – powiedział szef komitetu organizacyjnego igrzysk.
Podczas olimpiady starano się wyciszać wszelkie akcenty polityczne. Ukraińskim sportowcom nie pozwolono nosić czarnych opasek na rękawach po krwawych wydarzeniach na Majdanie. Sprawnie spacyfikowano szykujące się do występów członkinie Pussy Riot, protestujące przeciw korupcji i nadmiernym wydatkom na igrzyska. Nie wspominano też o gościach ze świata polityki – ani tych, którzy nie przyjechali (choć bardzo ich wyglądano), ani tych, którzy przyjechali (obecny na otwarciu Wiktor Janukowycz w dniu zamknięcia igrzysk był już uciekinierem).
Rosja może być zadowolona: wygrała klasyfikację medalową,...

1949

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]