Reklama

Zimmerman z półplaybacku

Zimmerman z półplaybacku

03.07.2007
Czyta się kilka minut
...kontra legendarne murmurando
G

Gówno jest forever i krąży po Polsce. Cena zależy od procentowej zawartości playbacku w całym muzycznym wydarzeniu. Full playback jest najtańszy. Półplayback o połowę droższy itd. Cenę wyjściową z pewnością można także pierwiastkować. Menedżerowie "artystów" są elastyczni jak kapitalizm XXI wieku.

Norbert Elias w niedokończonej biografii Mozarta wspaniale opisał, jak zmiana epok przesądza o losie geniusza. Tragedia Wolfganga Amadeusza polegała na tym, że wyprzedzał swój czas. Zespołowi Universe to nie grozi. Ale właśnie dzięki temu Polak-konsument może uprawiać wzbogacony kulturą shopping w centrach handlowych. Przechadzać się po galeriach bielizny w niedwuznacznym celu przecenabycia plażowych stringów, a zarazem wsłuchiwać się w słowa Poety: "Trafiło cię aż pięć kul/By zadać śmiertelny ból/Johnny, woła cię świat/Wołam cię ja". Przebity osinowym kołkiem...

7090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]