Reklama

Zimmerman z półplaybacku

Zimmerman z półplaybacku

03.07.2007
Czyta się kilka minut
...kontra legendarne murmurando
G

Gówno jest forever i krąży po Polsce. Cena zależy od procentowej zawartości playbacku w całym muzycznym wydarzeniu. Full playback jest najtańszy. Półplayback o połowę droższy itd. Cenę wyjściową z pewnością można także pierwiastkować. Menedżerowie "artystów" są elastyczni jak kapitalizm XXI wieku.

Norbert Elias w niedokończonej biografii Mozarta wspaniale opisał, jak zmiana epok przesądza o losie geniusza. Tragedia Wolfganga Amadeusza polegała na tym, że wyprzedzał swój czas. Zespołowi Universe to nie grozi. Ale właśnie dzięki temu Polak-konsument może uprawiać wzbogacony kulturą shopping w centrach handlowych. Przechadzać się po galeriach bielizny w niedwuznacznym celu przecenabycia plażowych stringów, a zarazem wsłuchiwać się w słowa Poety: "Trafiło cię aż pięć kul/By zadać śmiertelny ból/Johnny, woła cię świat/Wołam cię ja". Przebity osinowym kołkiem...

7090

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]