Reklama

Zimmerman z półplaybacku

03.07.2007
Czyta się kilka minut
...kontra legendarne murmurando
G

Gówno jest forever i krąży po Polsce. Cena zależy od procentowej zawartości playbacku w całym muzycznym wydarzeniu. Full playback jest najtańszy. Półplayback o połowę droższy itd. Cenę wyjściową z pewnością można także pierwiastkować. Menedżerowie "artystów" są elastyczni jak kapitalizm XXI wieku.

Norbert Elias w niedokończonej biografii Mozarta wspaniale opisał, jak zmiana epok przesądza o losie geniusza. Tragedia Wolfganga Amadeusza polegała na tym, że wyprzedzał swój czas. Zespołowi Universe to nie grozi. Ale właśnie dzięki temu Polak-konsument może uprawiać wzbogacony kulturą shopping w centrach handlowych. Przechadzać się po galeriach bielizny w niedwuznacznym celu przecenabycia plażowych stringów, a zarazem wsłuchiwać się w słowa Poety: "Trafiło cię aż pięć kul/By zadać śmiertelny ból/Johnny, woła cię świat/Wołam cię ja". Przebity osinowym kołkiem...

7090

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]