Zima z Tygodnikiem

Rozmowy

FIANN PAUL, wioślarz oceaniczny: Dopiero w trakcie kolejnej wyprawy przypominam sobie, jak cierpiałem podczas poprzedniej. I jak powtarzałem, że już nigdy więcej sobie tego nie zrobię.
ADAM WAJRAK, przyrodnik: Miałem sporo przygód z niedźwiedziami polarnymii tylko raz zdarzyło mi się zdjąć karabin z ramienia. Ale nie musiałem strzelać, nawet na postrach. Broń, wbrew nazwie, nie służy do obrony, tylko do zabijania. Do niczego więcej.
Wiedziałam, że gdy będę pytała o problemy społeczne, wszyscy będą odpowiadali, że ich nie ma. Po tym, jak w radio Juaanna wspomniała o przemocy domowej, jej dom obrzucono kamieniami. Tu przedkłada się interes grupy nad dobro jednostki.

W góry

Od niedawna w schronisku w tatrzańskiej Dolinie Pięciu Stawów Polskich jest już zasięg komórkowy. Ale w ciągu ostatniego półtora wieku zmieniło się tu znacznie więcej.
MAGDALENA DEREZIŃSKA-OSIECKA, skialpinistka: Skitury, czyli wędrowanie i zjeżdżanie na nartach z dala od wyciągów, to dyscyplina uprawiana w społecznej „bańce”. Ale z roku na rok większej, bo to doświadczenie, które zapewnia olśnienia.
Akcje górskie analizujemy z zapałem i kompulsywną potrzebą wydania wyroku. A w ratownictwie nie ma dobrych decyzji, tylko te, które się dobrze kończą.

Artykuły na ten temat