Reklama

Ziemia rodzinna

Ziemia rodzinna

29.06.2020
Czyta się kilka minut
LUAY SABABA / NURPHOTO / GETTY IMAGES
T

To wasza ziemia rodzinna” – mówił przedstawiciel ONZ do kilku tysięcy Palestyńczyków, którzy zebrali się 22 czerwca na obrzeżach Jerycha, by protestować przeciw izraelskiemu planowi aneksji części Zachodniego Brzegu Jordanu. Niezwykła była nie sama demonstracja (na zdjęciu), lecz fakt, że po raz pierwszy w proteście organizowanym przez Fatah – palestyńską partię rządzącą na Zachodnim Brzegu – licznie wzięli udział dyplomaci z krajów UE, a także przedstawiciele Rosji, Chin czy Japonii. Plan aneksji forsuje premier Izraela Beniamin Netanjahu przy wsparciu administracji Trumpa. Jeśli zostanie zrealizowany, zakończy marzenie Palestyńczyków o własnym państwie. ©℗ Na podst. FAZ

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]