Reklama

Zdrowie prawem człowieka

Zdrowie prawem człowieka

07.09.2020
Czyta się kilka minut
O

Od początku w Kościele żyć po chrześcijańsku nie było łatwo. Wbrew temu, co się mówi, sielankowa jedność nigdy nie istniała. Byłoby pięknie, gdyby mit założycielski wszelkich społeczności, w tym Kościoła, był reportażem, najlepiej filmowym. Ale tak nie jest. Mateusz nie bez powodu opisuje następujące wydarzenie: „Piotr zapytał: Panie, ile razy mam przebaczyć bratu, jeśli wobec mnie zawini? Czy aż siedem razy? Jezus mu odpowiedział: Nie twierdzę, że siedem, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy”, czyli w nieskończoność. Nic to nowego, w Księdze Syracydesa czytamy: „Przebacz zło twemu bliźniemu, a wtedy, gdy będziesz prosił, Bóg tobie przebaczy. (...) Czy ktoś, kto żywi gniew przeciw bliźniemu, może szukać uzdrowienia u Pana?”.

Słuchając tych słów chętnie widzimy siebie w roli pokrzywdzonych, którym należą się przeprosiny, a tymczasem – jesteśmy krzywdzicielami. Jak to sprawdzić?...

2868

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]