Reklama

Zdrowie do polityki

Zdrowie do polityki

24.06.2008
Czyta się kilka minut
Prof. Jacek Bomba, psychiatra: Kiedy mówimy o dostępie do informacji o zdrowiu polityków, w gruncie rzeczy chcemy ustalić, czy ktoś wetuje ustawę z powodów merytorycznych, czy dlatego, że jest chory. Ten kontekst czyni sprawę szmatławą. Rozmawiała Anna Mateja
A

Anna Mateja: Interesuje Pana stan zdrowia rządzących w Polsce polityków?

Jacek Bomba: A na pewno muszę wiedzieć, który z nich cierpi np. na hemoroidy?

Nie chodzi o zaspokojenie czczej ciekawości. Skoro każdy z nas musi informować o stanie zdrowia pracodawcę czy firmę ubezpieczeniową, dlaczego parlamentarzyści czy najważniejsi urzędnicy państwowi mieliby być zwolnieni z obowiązku informowania opinii publicznej o swojej zdolności do wykonywania obowiązków?

Bo fakt korzystania z pomocy lekarza jest kwestią tajemnicy między lekarzem a osobą, która cierpi. Jak i czy informuje ona świat o chorobie jest jej prywatną sprawą. Możemy mieć inne zdanie w tej sprawie?

Kandydaci na prezydenta USA chyba mają, bo raporty o stanie zdrowia złożyli na pół roku przed wyborami. ...

16385

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]