Reklama

Ładowanie...

Trump na kozetce

27.06.2017
Czyta się kilka minut
Gdy media i polityczni rywale uznają głowę państwa za niezrównoważoną psychicznie, robi się nieswojo. A co, gdyby do gry weszli psychiatrzy? Lekarze z USA są podzieleni, czy wolno im włączać się do debaty o swoim prezydencie.
Donald Trump już w roli prezydenta USA, Waszyngton, 1 lutego 2017 r. Carolyn Kaster / AP / EAST NEWS
Z

Zaczęło się od pism modowych i lifestyle’owych. Potem szerokim echem odbił się tekst napisany przez dziennikarza sportowego, pt. „Czy Donald Trump przeszedłby test na poczytalność?”. Od tego momentu podobnych publikacji było w USA wiele. A w popularnym programie telewizyjnym Mika Brzeziński wywołała psychiatrów do tablicy: „Czyż nie nadszedł czas, aby na ten temat wypowiedział się specjalista z dziedziny zdrowia psychicznego?”.

Co wolno lekarzom

Uderz w stół... Właśnie o postawie (i odpowiedzialności) lekarzy w kwestii zabierania głosu na temat zdrowia psychicznego osób publicznych dyskutowano, i to zawzięcie, na konferencji Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (APA) w San Diego.

A jest o czym debatować: od 1973 r. kodeks etyki APA zakazuje bowiem psychiatrom wypowiadać się publicznie o zdrowiu psychicznym osób uprzednio przez nich niezbadanych i...

10934

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]