Reklama

Zdjęcie

Zdjęcie

10.04.2005
Czyta się kilka minut
T

To zdjęcie zostało zrobione 14 marca 1999, w czasie wizyty Papieża w małym kościele św. Mateusza na obrzeżach Rzymu. Czekając na spotkanie z wiernymi, medytował. Od razu zauważyłem piękny promień światła padający z okna, jednak był on w pewnej odległości od Jana Pawła II. Czekałem z nadzieją, że światło przesunie się i oświetli Jego postać. Po dwóch minutach promień objął ją.

Robiłem zdjęcia Papieża od sześciu lat, od chwili mojej przeprowadzki z południowych Włoch do Rzymu. Z upływem czasu to zajęcie stawało się dla mnie coraz ważniejsze - nie tylko z zawodowych, ale też osobistych powodów. Mój ojciec był w tym samym wieku, co Jan Paweł II. Dwa lata temu zachorował, był coraz bardziej chory. Nie widywaliśmy się zbyt często, ale patrząc przez obiektyw na twarz Papieża, na jego cierpienie, widziałem cierpienie mojego ojca. Miesiąc temu ojciec zmarł. Papież był...

1191

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]