Reklama

Zaszczepić Watykan

Zaszczepić Watykan

18.01.2021
Czyta się kilka minut
Ruszyły szczepienia przeciwko ­COVID-19 w Watykanie.
W

W drugim ich dniu, 14 stycznia, pierwszą dawkę przyjęli papież Franciszek i papież emeryt Benedykt. Watykan zamówił 10 tys. szczepionek Pfizer BioNTech, ale dostawy będą uzupełniane o produkty innych firm, w miarę ich rejestracji na rynku europejskim. Szczepionki przechowywane są w tymczasowym ambulatorium urządzonym w hallu Auli Pawła VI, w specjalnie do tego celu zakupionej niskotemperaturowej lodówce.

Od kilku tygodni trwały zapisy chętnych, ale pierwszeństwo mają pracownicy medyczni, gwardia szwajcarska, służby porządkowe i urzędnicy obsługujący petentów. Potem o kolejności zadecyduje wiek osób zapisanych na listę. Uprawnionych jest 5 tys. pracowników i 618 mieszkańców Watykanu. W miarę możliwości na listę będą mogli zapisać się członkowie rodzin pracowników. Stolica Apostolska ma również zakupić szczepionki dla bezdomnych, którymi opiekuje się papieski jałmużnik. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]