Reklama

Ładowanie...

Zaproszenie

Zaproszenie

26.08.2019
Czyta się kilka minut
DAWID LINKOWSKI
D

Drodzy Państwo,

wiem, że zaproszenia na wydarzenia literackie przekonują i zachęcają najbardziej, gdy wypowiadają je autorki i autorzy książek. Takie znajdą Państwo na kolejnych stronach. Proszę mi pozwolić do tych głosów dołączyć – jako dumnemu gospodarzowi. Bardzo się cieszę, że „Tygodnik Powszechny” i Państwo – jego czytelniczki i czytelnicy – będą towarzyszyć Nagrodzie Literackiej Gdynia i zespolonemu z nią festiwalowi Miasto Słowa. W moim kalendarzu to niezmiennie bardzo ważne ­wydarzenie. To wytchnienie od codziennego zabiegania i możliwość ­przyjrzenia się najważniejszym książkom, które często z zaskakującej perspektywy opowiadają o tym, z czym się na co dzień borykamy, ale też o tym, co nam umyka. Jak co roku, na festiwalu Miasto Słowa nie zabraknie literackiego dyskursu, skupionego na przyrodzie. Nęci mnie spotkanie z Markiem Bieńczykiem – pisarzem, bo ostatnio w Gdyni spotykaliśmy go przede wszystkim w roli jurora, ale też ciekaw jestem opowieści o polskim fandomie i o światach mniej znanych. Nie ukrywam także, że najbardziej czekam na Państwa, roznamiętnionych literaturą i żywo o niej dyskutujących. Szczególnie zapraszam tych z Państwa, którzy jeszcze na festiwalu nie byli, wierząc, że kto raz pozna ­Miasto Słowa, będzie na nie wracał rokrocznie. Do zobaczenia!

Prezydent Gdyni
Wojciech Szczurek

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]