Reklama

Zaproszenie

Zaproszenie

26.08.2019
Czyta się kilka minut
DAWID LINKOWSKI
D

Drodzy Państwo,

wiem, że zaproszenia na wydarzenia literackie przekonują i zachęcają najbardziej, gdy wypowiadają je autorki i autorzy książek. Takie znajdą Państwo na kolejnych stronach. Proszę mi pozwolić do tych głosów dołączyć – jako dumnemu gospodarzowi. Bardzo się cieszę, że „Tygodnik Powszechny” i Państwo – jego czytelniczki i czytelnicy – będą towarzyszyć Nagrodzie Literackiej Gdynia i zespolonemu z nią festiwalowi Miasto Słowa. W moim kalendarzu to niezmiennie bardzo ważne ­wydarzenie. To wytchnienie od codziennego zabiegania i możliwość ­przyjrzenia się najważniejszym książkom, które często z zaskakującej perspektywy opowiadają o tym, z czym się na co dzień borykamy, ale też o tym, co nam umyka. Jak co roku, na festiwalu Miasto Słowa nie zabraknie literackiego dyskursu, skupionego na przyrodzie. Nęci mnie spotkanie z Markiem Bieńczykiem – pisarzem, bo ostatnio w Gdyni spotykaliśmy go przede wszystkim w roli jurora, ale też ciekaw jestem opowieści o polskim fandomie i o światach mniej znanych. Nie ukrywam także, że najbardziej czekam na Państwa, roznamiętnionych literaturą i żywo o niej dyskutujących. Szczególnie zapraszam tych z Państwa, którzy jeszcze na festiwalu nie byli, wierząc, że kto raz pozna ­Miasto Słowa, będzie na nie wracał rokrocznie. Do zobaczenia!

Prezydent Gdyni
Wojciech Szczurek

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]