Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Gdynia, czyli otwarte Miasto Słowa

Gdynia, czyli otwarte Miasto Słowa

24.06.2014
Czyta się kilka minut
Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni: Nagroda Literacka GDYNIA zrodziła się z wielkiego marzenia o tym, że nasze miasto gościć będzie wybitnych twórców polskiej literatury.
Okładka dodatku: Nagroda Literacka Gdynia
M

Marzenie to w tym roku spełni się już po raz dziewiąty, i to w bogatszej formule. Od tego roku GDYNIA nagradzać będzie tłumaczy, w ramach nowej kategorii, jaką jest przekład na język polski. Tym samym goście Nagrody Literackiej GDYNIA spędzą czas w jeszcze większym gronie znanych i ulubionych, jak również debiutujących prozaików, poetów, eseistów i tłumaczy. Spotkania z literaturą języka polskiego w takim towarzystwie z pewnością dostarczą jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń.
Do niedawna, mówiąc „Gdynia”, myśleliśmy o prężnie rozwijającym się, znanym z nowoczesnych rozwiązań mieście portowym. Dzisiaj Gdynia jest nie tylko ostoją gospodarki morskiej, ale również Miastem Kultury. W opinii sympatyków gdyńskich inicjatyw stało się tak dzięki magnetycznej sile, żywotności i energii miasta, przyciągającej twórców.
Wszystkich miłośników słowa serdecznie zapraszam do otwartego, uśmiechniętego miasta, do Gdyni, która od 27 do 29 czerwca stanie się Miastem Słowa, gorących debat, inspirujących spotkań i okołoliterackich inicjatyw realizowanych w niezwyczajnej dla literatury przestrzeni. Będzie to – jestem przekonany – niezapomniany czas dla wszystkich literaturomaniaków.
Serdecznie zapraszam do Gdyni!

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]