Reklama

Ładowanie...

Gdynia, czyli otwarte Miasto Słowa

Gdynia, czyli otwarte Miasto Słowa

24.06.2014
Czyta się kilka minut
Wojciech Szczurek, Prezydent Gdyni: Nagroda Literacka GDYNIA zrodziła się z wielkiego marzenia o tym, że nasze miasto gościć będzie wybitnych twórców polskiej literatury.
Okładka dodatku: Nagroda Literacka Gdynia
M

Marzenie to w tym roku spełni się już po raz dziewiąty, i to w bogatszej formule. Od tego roku GDYNIA nagradzać będzie tłumaczy, w ramach nowej kategorii, jaką jest przekład na język polski. Tym samym goście Nagrody Literackiej GDYNIA spędzą czas w jeszcze większym gronie znanych i ulubionych, jak również debiutujących prozaików, poetów, eseistów i tłumaczy. Spotkania z literaturą języka polskiego w takim towarzystwie z pewnością dostarczą jeszcze więcej niezapomnianych wrażeń.
Do niedawna, mówiąc „Gdynia”, myśleliśmy o prężnie rozwijającym się, znanym z nowoczesnych rozwiązań mieście portowym. Dzisiaj Gdynia jest nie tylko ostoją gospodarki morskiej, ale również Miastem Kultury. W opinii sympatyków gdyńskich inicjatyw stało się tak dzięki magnetycznej sile, żywotności i energii miasta, przyciągającej twórców.
Wszystkich miłośników słowa serdecznie zapraszam do otwartego, uśmiechniętego miasta, do Gdyni, która od 27 do 29 czerwca stanie się Miastem Słowa, gorących debat, inspirujących spotkań i okołoliterackich inicjatyw realizowanych w niezwyczajnej dla literatury przestrzeni. Będzie to – jestem przekonany – niezapomniany czas dla wszystkich literaturomaniaków.
Serdecznie zapraszam do Gdyni!

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]