Reklama

Zakon od wykupu zwierząt

Zakon od wykupu zwierząt

09.12.2009
Czyta się kilka minut
Tekst ukazał się w TP nr 50/2000
J

Jakim będzie XXI wiek, w który wejdziemy 1 stycznia 2001 r.? Będzie to wiek kobiet? A może zdominuje go problem sztucznych inteligencji? Wydaje mi się, że będzie to wiek zwierząt. Wiek wielkiej ,,emancypacji" naszych czworonożnych lub skrzydlatych ,,krewniaków". Jest na naszej planecie wystarczająco dużo miejsca dla ludzi i dla zwierząt.

Św. Saba (V/VI w.), założyciel Wielkiej Ławry w Ziemi Świętej, wędrując kiedyś przez pustynię położył się w jaskini, by nieco odpocząć. Nie wiedział, że służyła ona za legowisko dla lwa. Zmęczony trudami drogi zasnął. W pośrodku nocy przebudziło go szarpanie za tunikę. Ktoś usiłował wyciągnąć go z groty. Usiadł i przetarł oczy. Widok dzikiego zwierzęcia nie przeraził go wcale. Przypomniało mu się tylko, że to najwyższy czas na nocną modlitwę. Zabrał się więc do recytowania psalmów. Lew wyszedł i usiadł przed grotą. Po...

5037

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]