Reklama

Zagrażamy manipulacjom

Zagrażamy manipulacjom

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Jeszcze przed wyborami politycy PO zapowiedzieli likwidację abonamentu. Samo rozpoczęcie dyskusji na ten temat obniżyło wpływy z abonamentu.
A

Abonament, jako daninę niezależną od władz państwowych, ustanowiono dla zapewnienia mediom autonomii, co winno być ich samoistną wartością tworzącą dobro publiczne. Sugerowane przez nowy rząd uzależnienie mediów publicznych od dotacji budżetowej może oznaczać bezwarunkowe ich podporządkowanie władzy wykonawczej. Przy skromnych możliwościach budżetowych będzie to równoznaczne jeśli nie z likwidacją całych mediów publicznych to z rezygnacją z ich roli kulturotwórczej.

Według stworzonego przez PO projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji politycy będą wybierać zarządzających mediami publicznymi spośród kandydatów z certyfikatem co najmniej dwóch związków twórczych lub dwóch uczelni. Dla mnie oznacza to, że politycy nadal będą decydować, a odpowiedzialność poniosą artyści i naukowcy; to jedynie dążenie do wymiany składu obecnych zarządów mediów...

9039

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]