Reklama

Ładowanie...

Zagrażamy manipulacjom

18.02.2008
Czyta się kilka minut
Jeszcze przed wyborami politycy PO zapowiedzieli likwidację abonamentu. Samo rozpoczęcie dyskusji na ten temat obniżyło wpływy z abonamentu.
A

Abonament, jako daninę niezależną od władz państwowych, ustanowiono dla zapewnienia mediom autonomii, co winno być ich samoistną wartością tworzącą dobro publiczne. Sugerowane przez nowy rząd uzależnienie mediów publicznych od dotacji budżetowej może oznaczać bezwarunkowe ich podporządkowanie władzy wykonawczej. Przy skromnych możliwościach budżetowych będzie to równoznaczne jeśli nie z likwidacją całych mediów publicznych to z rezygnacją z ich roli kulturotwórczej.

Według stworzonego przez PO projektu nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji politycy będą wybierać zarządzających mediami publicznymi spośród kandydatów z certyfikatem co najmniej dwóch związków twórczych lub dwóch uczelni. Dla mnie oznacza to, że politycy nadal będą decydować, a odpowiedzialność poniosą artyści i naukowcy; to jedynie dążenie do wymiany składu obecnych zarządów mediów...

9039

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]