Reklama

Zachwyt

Zachwyt

10.12.2012
Czyta się kilka minut
W życiu chcemy zdobywać, posiadać i doświadczać, i to najlepiej od razu. Podobne skłonności wykazujemy w sferze ducha.
J

Jestem pełen duchowych aspiracji. Trawiąca moje serce tęsknota i doświadczenie własnej bezradności przyprowadziły mnie przed Jego oblicze. Uświadamiam sobie, że już od jakiegoś czasu On wypatrywał mnie w zagłuszającym Go tłumie. Rozglądał się, by mnie ujrzeć, jak tamtą kobietę z Ewangelii Marka (5, 32).

Ale teraz, kiedy budzę się z duchowego snu, odczuwam dziwne drżenie. Staję przed Nim. Porywa mnie i jednocześnie przeraża Jego obecność. W tym spotkaniu jest coś tajemniczego. Wychodząc z pustego kościoła, szukam uzasadnienia tego, co obudziło się w moim sercu, ale wszystko zaczyna mi się jawić jako irracjonalne. Ciche wnętrze świątyni i dotknięcie przychodzącego Boga, które stały się inspiracjami i obudziły tyle duchowego piękna, teraz rodzą różne interpretacje mojego stanu, prowokują teologiczne dyskusje z samym sobą o tym, kim i jaki jest Bóg (albo jaki wydaje mi się, że...

6089

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]