Reklama

Za Pan Brat

Za Pan Brat

30.05.2006
Czyta się kilka minut
Słychać było obawy, czy to wydarzenie nie stanie się czymś w rodzaju młodzieżowego pikniku lub imprezy sportowej. Czy i tym razem nie usłyszymy okrzyków: "Nie ma lepszego od Jana Pawła II. Obawy się nie potwierdziły: sobotnie spotkanie Papieża z młodzieżą było wielkim przeżyciem duchowym.
J

Już od wczesnego rana przez krakowski Rynek przechodziły tłumy pielgrzymów z całej Polski. W godzinach popołudniowych kościół dominikanów pękał w szwach. Ludzie czekali na spowiedź w gigantycznych kolejkach, podobnie było w Bazylice Mariackiej i kolegiacie św. Anny. Widać, że nie jest to tylko przyjazd "na papieża".

- Chciałam się dobrze przygotować do tego spotkania przez spowiedź i Eucharystię. Przez wyciszenie. Trudno mi powiedzieć, czego oczekuję, co powinno się wydarzyć. Chciałam tu po prostu być, razem z innymi - mówi Agnieszka z Gdańska. Pojawiają się porównania ze Światowym Dniem Młodzieży w Kolonii. Niebezpodstawne, bo na ten "polski dzień młodzieży" przybyło wielu młodych z zagranicy - Ukrainy, Słowacji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Włoch. Na setkach transparentów różne nazwy miejscowości, a obok te same słowa: "Kochamy Ciebie".

...
3512

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]