Reklama

Z piłami w herbie

Z piłami w herbie

25.08.2009
Czyta się kilka minut
Właśnie teraz, w roku kryzysu, kiedy pobliska fabryka mebli zwalnia pracowników, Białowieża bije rekordy frekwencji turystów. Ten fakt powinien dać do myślenia przeciwnikom powołania Mazurskiego Parku Narodowego.
N

Niedawno byliśmy świadkami pospolitego ruszenia Polaków, by osiągnąć finał internetowego konkursu na siedem cudów świata. Wielkie Jeziora Mazurskie i Puszcza Białowieska połączyły zwolenników i przeciwników parków narodowych w promocji obu obszarów. Kochamy zawody i ich zwycięzców. Co się dzieje z nimi potem, już nas mniej interesuje. Jako mieszkaniec Białowieży czułem niepokój - dlaczego politycy lokalni, którzy nie zgadzają się na objęcie całej Puszczy Białowieskiej parkiem narodowym, bo ich zdaniem na to nie zasługuje, z takim zapałem chcą nadać jej tytuł Cudu Świata, i to w kategorii parków narodowych właśnie?

Odpowiedzi udzielił mi żołnierz Straży Granicznej, który powiedział: "Park - nigdy! Nie chcę pytać dyrektora parku, gdzie i jaki dom mogę postawić". W gruncie rzeczy chodziło o to, że nie chce mieć żadnych ograniczeń, a każda forma ochrony z ...

8920

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]