Reklama

Ładowanie...

YouTube przeciwko rosyjskiej dezinformacji

YouTube przeciwko rosyjskiej dezinformacji

04.10.2021
Czyta się kilka minut
D

Dwa niemieckojęzyczne kanały, które rosyjska telewizja RT prowadziła na platformie YouTube, zostały zablokowane, a ich treści usunięte. Władze ­YouTube’a tłumaczą, że RT łamała regulamin platformy, dezinformując na temat pandemii (w tym nt. bezpieczeństwa zachodnich szczepionek), a gdy została ukarana czasowym zawieszeniem, próbowała je obejść, publikując swoje treści na innym kanale. Rosyjskie MSZ nazwało decyzję „bezprzykładną agresją informacyjną” i zarzuciło władzom Niemiec, że naciskały w tej sprawie na YouTube’a. Moskwa zasugerowała, że podejmie kroki przeciw platformie (np. blokując do niej dostęp na terenie Rosji) i przeciw niemieckim mediom.

Państwowy koncern medialny RT, nadający w wielu językach jako telewizja i przez internet, jest powszechnie odbierany jako narzędzie propagandy Kremla. Na grudzień tego roku RT planowała uruchomić stały kanał TV nadający na terenie Niemiec, ale nie uzyskała tam licencji. Nie powiodła się też próba obejścia władz Niemiec przez uzyskanie licencji w Luksemburgu. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]