Reklama

Ładowanie...

Wyzwolenie

10.10.2004
Czyta się kilka minut
To film o ojcu i synu, którzy nie zdążyli powiedzieć sobie, że się kochają. Znienawidzona przeszłość staje się zwycięska, bo Wojciech się z nią godzi, wybacza ojcu. Dopiero wtedy może zacząć budować swój świat, spróbować dać szczęście komuś innemu.
Ł

ŁUKASZ MACIEJEWSKI: - Wydajesz się szczerze speszona deszczem nagród i splendorów, które spadły na Ciebie po premierowym pokazie "Pręg" na festiwalu w Gdyni.

MAGDALENA PIEKORZ: - To prawda, jestem ogromnie speszona. Nie spodziewałam się takiego przyjęcia, a już na pewno nie “Złotych Lwów". Od dwóch tygodni żyję w euforii, ale czuję również ogromną odpowiedzialność. Wiem, że moje kolejne zawodowe kroki będą teraz obserwowane z wielką uwagą. Każdy następny film będę próbowała robić tak, jakby był pierwszy. Mam nadzieję, że nie ogarnie mnie strach.

- Podobno powstało ponad dwadzieścia wersji scenariusza "Pręg".

- Robienie filmu to długi proces, w trakcie którego twórcy dojrzewają razem z projektem. Uważam, że ostatnia wersja (było ich więcej niż dwadzieścia; nie skłamię mówiąc, że dwa razy...

8761

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]