Reklama

Wytrącę cię z równowagi

Wytrącę cię z równowagi

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Jacek Hajnos, artysta: Z Nim jest tak, że jak się na ciebie uweźmie, to nie masz szans i musisz się za czymś opowiedzieć. Myśmy na to wezwanie Boga odpowiedzieli.
Fot. Tomasz Wiech dla „TP”
B

BŁAŻEJ STRZELCZYK: Gdzie mieszkasz?

JACEK HAJNOS: Siedem ostatnich lat w dużym domu, w którym mieści się nawet 20 osób. Głównie studenci Akademii Sztuk Pięknych. Ale przede wszystkim bezdomni, którzy zaczynali brać życie w swoje ręce. Razem z przyjaciółmi postanowiliśmy, że nasze mieszkanie studenckie zamieni się w przestrzeń, w której będziemy nieśli pomoc ludziom.

Jak to wyglądało?

Im więcej artystów na jeden metr kwadratowy, tym więcej wariactwa. Początkowo, gdy dostałem się na ASP w Krakowie, szukaliśmy ze znajomymi mieszkania. I jak to zazwyczaj bywa na studiach: zaczęło się od ostrego picia, jarania i dobrej zabawy. Byliśmy młodymi artystami. W ogromnym domu z ogrodem urządzaliśmy grille, wystawy dzieł sztuki, ostre melanże. Każdy z nas miał swój warsztat pracy. Jednak w pewnym momencie coś w nas wszystkich...

12316

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]