Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Wystawa jako przebranie

Wystawa jako przebranie

01.03.2011
Czyta się kilka minut
W Zamku Ujazdowskim można oglądać wystawę Tomasza Kowalskiego, jednego z najciekawszych przedstawicieli nowych roczników.
N

Nowi surrealiści", "zmęczeni rzeczywistością" - tak pisano o artystach urodzonych pod koniec lat 70. i w następnej dekadzie. Okrzyknięto ich nowym zjawiskiem w polskiej sztuce, odmiennym od tego, co działo się w niej po 1989 roku. Niedawni debiutanci szybko znaleźli się w centrum uwagi, weszli do establishmentu, zainteresowały się nimi galerie, kolekcjonerzy i krytyka. Nie doszło jednak do jakiegoś radykalnego zwrotu w naszej sztuce, sami artyści nie mieli zresztą zbyt rewolucyjnych zapędów. Jak dziś wygląda ich twórczość? Może przyszedł czas na weryfikację przynajmniej niektórych ocen.

W Zamku Ujazdowskim można oglądać wystawę Tomasza Kowalskiego (ur. 1984), jednego z najciekawszych przedstawicieli nowych roczników. Jest on utożsamiany przede wszystkim z malarstwem i rysunkiem. Błędnie. "Ucieczka z domu na starość" - instalacja otwierająca warszawską...

7739

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]