Reklama

Wyprasowani

Wyprasowani

19.03.2012
Czyta się kilka minut
Wkrótce zasilą szeregi elit. Uczą się w renomowanych liceach, są elokwentni, zorientowani w bieżących wydarzeniach, znają języki obce, planują studia na prestiżowych uczelniach. Łączy ich jeszcze jedno – nie czytają gazet.
A

A newsów szukają na portalach informacyjnych: Onet.pl, Wirtualna Polska, BBC, CNN, czasami w wiadomościach telewizyjnych. Uważają, że w dobie internetu dzienniki straciły rację bytu, bo oferują treści, które sieć zdążyła ujawnić i skomentować kilkanaście godzin wcześniej. W papierowych gazetach codziennych widzą materiałochłonny relikt, generujący stosy makulatury, której nikomu nie chce się recyklingować. Nie pamiętają nazwisk dziennikarzy, nie uważają ich za autorytety, nie czytają tekstów ze względu na autora i nie sugerują się ocenami krytyków. Zdanie o filmach, płytach i książkach, a także poglądy polityczne wyrabiają sobie, kierując się wpisami znajomych z Facebooka albo informacjami z branżowych portali. Czytają posty na forach internetowych, ale się nimi nie sugerują, wiedzą, że – podobnie jak facebookowe „lajki” – forumowe wpisy często bywają dziełem speców od PR. Licealiści...

14053

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]