Reklama

Wykorzystać szansę

Wykorzystać szansę

25.05.2010
Czyta się kilka minut
Warto się zastanowić nad źródłem obecnej gotowości strony rosyjskiej do rozwoju współpracy z Polską.
W

W dyskusji o przyszłości stosunków polsko-rosyjskich, która nabrała nowej energii po tragedii pod Smoleńskiem, padły już bodaj wszystkie argumenty. Niedawne wypowiedzi Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz, Wojciecha Pięciaka, Sławomira Dębskiego i Olafa Osicy na łamach "Tygodnika Powszechnego" można spróbować podsumować jednym stwierdzeniem: po obu stronach zmienił się klimat, ale nie zmieniły się interesy.

Od normalizacji do zaufania

To i tak dużo - polityka Rosji w stosunku do Polski zaczęła się w 2008 r. normalizować. By wyjść ponad pułap normalizacji w relacjach wzajemnych, niezbędne jest zaufanie. Poprawa klimatu może tym zaufaniem zaowocować. Tworzy ona bowiem warunki do instytucjonalizacji polsko-rosyjskiego dialogu. A tylko w toku bezpośredniego dialogu można skonfrontować w sposób merytoryczny (pozbawiony medialnego osądu)...

6336

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]