Reklama

Wydoić żaka

Wydoić żaka

02.09.2008
Czyta się kilka minut
Każdy wie, że żywot żaka to ciągłe juwenalia. Przeto zazdrości żakowi życia bankier, zazdrości restaurator, zazdrośni są także lekarz, piekarz i dekarz. Tradycyjnie bezinteresownie zazdrośni są mieszkańcy wsi, ale najbardziej zawistni są jednak mieszczanie. Interesowni mieszczanie, którzy posiadają mieszkanie, mogą się beztroskim żakom srogo zrewanżować za pomocą swej nieruchomości: nieważne, czy to kawalerka, czy szopa, garaż czy garsoniera. Wynajmuje się wszystko, co się (nie) rusza, bo przecież każda nora znajdzie amatora.
P

Przedstawiciele very small biznesu zwietrzyli krew. Wszystkie miasta uniwersyteckie biorą udział w tradycyjnym jesiennym konkursie dojenia żaka z prowincji, ale tradycyjnie przoduje gród Kraka. "Skoro o zwykły pokój za 600 zł studenci się zabijają, to dlaczego mam im nie wynająć przybudówki w ogrodzie" - wyznaje humanitarna właścicielka rozsypującej się szopy. Oszalały ceny, zaszaleli ludzie. Szaleństwo może przybrać formę wynajmu dolnej partii piwnicy, górnej partii strychu, garażu z umywalką (w promocji pilot do bramy), a także nowej świeckiej tradycji castingu na lokatora.

Hola, hola, nie tak prędko! Zanim przyjezdny student przebije się na ten etap selekcji, musi złożyć CV z listem motywacyjnym, którym przekona łaskawego właściciela, dlaczego to właśnie on będzie najlepszym kandydatem. Jeśli przekona, dostąpi zaszczytu spotkania twarzą w twarz w ...

3442

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]