Reklama

Ładowanie...

Wszystkie barwy świata

13.06.2016
Czyta się kilka minut
Xawery Żuławski, reżyser filmowy: Rodzice należeli do istot niezwykłych. Konsekwentnie manifestowali swoją duchową unikalność. To od początku skazuje na samotność i oryginalność. Wyrasta się na człowieka inaczej postrzegającego rzeczywistość.
Xawery Żuławski w programie Katarzyny Janowskiej „Hala odlotów”, TVP Kultura, 2015 r. Fot. Wojciech Olszanka / EAST NEWS
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Jaką babcią była Małgorzata Braunek?

XAWERY ŻUŁAWSKI: Zajętą, szczególnie pod koniec życia. Mama grała i w teatrze, i w serialu. Prowadziła swoją szkołę zen, a z tym wiązały się wyjazdy i odosobnienia po kilka tygodni. W czwartki, soboty i niedziele odbywały się medytacje u niej w domu w Wilanowie, przez lata musiała być w tych dniach na miejscu.

Gdy rodził się mój starszy syn, moja najmłodsza siostra miała naście lat. W mamie wtedy nie było wielkiej tęsknoty za kolejnym berbeciem, skoro jeden jest już odchowany. Miała ochotę trochę pożyć bez obowiązków. Ale z moim synem była blisko, starała się, zabierała go na wakacje. Dla mojej córki nie starczyło jej sił, nie dała rady zajmować się dwójką wnuków.

A Andrzej Żuławski jako dziadek?

Papierowy. Tata kochał dzieci na obrazku, ale nigdy...

15960

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]