Reklama

Wszystkie barwy świata

Wszystkie barwy świata

13.06.2016
Czyta się kilka minut
Xawery Żuławski, reżyser filmowy: Rodzice należeli do istot niezwykłych. Konsekwentnie manifestowali swoją duchową unikalność. To od początku skazuje na samotność i oryginalność. Wyrasta się na człowieka inaczej postrzegającego rzeczywistość.
Xawery Żuławski w programie Katarzyny Janowskiej „Hala odlotów”, TVP Kultura, 2015 r. Fot. Wojciech Olszanka / EAST NEWS
K

KATARZYNA KUBISIOWSKA: Jaką babcią była Małgorzata Braunek?

XAWERY ŻUŁAWSKI: Zajętą, szczególnie pod koniec życia. Mama grała i w teatrze, i w serialu. Prowadziła swoją szkołę zen, a z tym wiązały się wyjazdy i odosobnienia po kilka tygodni. W czwartki, soboty i niedziele odbywały się medytacje u niej w domu w Wilanowie, przez lata musiała być w tych dniach na miejscu.

Gdy rodził się mój starszy syn, moja najmłodsza siostra miała naście lat. W mamie wtedy nie było wielkiej tęsknoty za kolejnym berbeciem, skoro jeden jest już odchowany. Miała ochotę trochę pożyć bez obowiązków. Ale z moim synem była blisko, starała się, zabierała go na wakacje. Dla mojej córki nie starczyło jej sił, nie dała rady zajmować się dwójką wnuków.

A Andrzej Żuławski jako dziadek?

Papierowy. Tata kochał dzieci na obrazku, ale nigdy...

15960

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Swietna rozmowa, bardzo interesujący człowiek i jakże przyjemnie alternatywna i spoza głownego nurtu wizja świata i zycia. Ulga po codziennej miałkości.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]