Reklama

Wszyscy się pogubili

Wszyscy się pogubili

13.02.2007
Czyta się kilka minut
Jarosław Kaczyński złamał rękę i zamienił garnitur na sweter. Niech nikogo jednak nie zmyli zdeterminowany przez okoliczności dobrotliwy, wręcz sielsko domowy wygląd szefa rządu.
P

Premier twardszy, bardziej stanowczy, bardziej bezwzględny nawet dla najwierniejszych z wiernych. Nikt już nie może być pewny swojej pozycji, bo nowa koncepcja - przyspieszenie - potrzebuje bezwzględnej lojalności i posłuszeństwa. Nie dopuszcza różnicy zdań, cienia sprzeciwu. Nie znosi osobowości. Nie akceptuje wahań, wątpliwości. Wszystko musi być pod kontrolą. Ludzie, urzędy, państwo. Odchodzący ministrowie być może okazali się bardziej lojalni wobec państwa niż wobec rządzących. A to dziś grzech nie do wybaczenia.

Początek wydawał się niewinny. Po pół roku rządzenia premier postanowił sprawdzić, czy ministrowie dobrze pracują i czy dobrze wykonują jego polecenia. Co prawda rząd spotyka się z tygodniową regularnością, a przy tej okazji ministrowie chyba wspominają o swojej pracy, ale ich szef postanowił wprowadzić w życie nowoczesne, korporacyjne metody...

10485

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]