Reklama

Wstęp

Wstęp

19.08.2016
Czyta się kilka minut
W

W dniach 3-10 września po raz kolejny Zakopane gościć będzie mistrzów muzyki kameralnej. Festiwal Muzyka na Szczytach przyzwyczaił nas już do programów śmiałych, prezentując nie tylko niedawno powstałe kompozycje, ale i klasyczne pozycje nowoczesności. W tym roku pewną odmianą będzie „złagodzenie” linii programowej (dokładniej pisze o niej Piotr Matwiejczuk poniżej) – co nie znaczy, że zabraknie dzieł, po które powinno się sięgać regularnie. Przeciwnie! Na swego rodzaju kulminację imprezy zapowiada się „Kwartet na koniec czasów” Oliviera Messiaena (9 września), w którym ponownie będzie można usłyszeć wybitną klarnecistkę Shirley Brill.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]