Reklama

Ładowanie...

Wstęp

Wstęp

19.08.2016
Czyta się kilka minut
W

W dniach 3-10 września po raz kolejny Zakopane gościć będzie mistrzów muzyki kameralnej. Festiwal Muzyka na Szczytach przyzwyczaił nas już do programów śmiałych, prezentując nie tylko niedawno powstałe kompozycje, ale i klasyczne pozycje nowoczesności. W tym roku pewną odmianą będzie „złagodzenie” linii programowej (dokładniej pisze o niej Piotr Matwiejczuk poniżej) – co nie znaczy, że zabraknie dzieł, po które powinno się sięgać regularnie. Przeciwnie! Na swego rodzaju kulminację imprezy zapowiada się „Kwartet na koniec czasów” Oliviera Messiaena (9 września), w którym ponownie będzie można usłyszeć wybitną klarnecistkę Shirley Brill.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]