Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

LITERACKA NAGRODA EUROPY ŚRODKOWEJ ANGELUS

LITERACKA NAGRODA EUROPY ŚRODKOWEJ ANGELUS

12.10.2014
Czyta się kilka minut
Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia: Szanowni Państwo,
Okładka dodatku "Literacka nagroda Europy Środkowej Angelus"
d

dziewiąta edycja Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus” przypada w roku dla literackiego Wrocławia szczególnym. Wrocław wygrał rywalizację o tytuł Światowej Stolicy Książki UNESCO i obejmie tę zaszczytną funkcję 23 kwietnia 2016 r. Kadencja potrwa rok i wraz z działaniami w ramach Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. pozwoli jeszcze dobitniej akcentować charakter Wrocławia jako miasta dynamicznie rozwijającego się przez kulturę.
W czasie tegorocznego finału Nagrody „Angelus” pojawi się jeszcze jeden istotny kontekst, będący wynikiem strategicznego działania Wrocławia w przestrzeni kultury. Otóż swoistą i wyjątkową scenografią dla „Angelusa” staną się po raz pierwszy wydarzenia mocno zakorzenionego już w świadomości polskich czytelników Bruno Schulz Festiwal.
Po raz pierwszy również, symbolicznie, ale i fizycznie, zaprosiliśmy do udziału w konkursie na prawach jurorów wszystkich miłośników literatury. Nowa nagroda, ściśle związana z „Angelusem”, to nagroda czytelników, która przyznana zostanie pod patronatem legendarnej przewodniczącej jury Nagrody „Angelusa”, zmarłej w zeszłym roku Pani Natalii Gorbaniewskiej.
Mam nadzieję, że – jak co roku – zawitacie Państwo do Wrocławia, by wraz z nami celebrować wielkie święto literatury.
Serdecznie zapraszam

Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]