Reklama

Ładowanie...

Wolność, równość, siostrzeństwo: rozmowa o mocy kobiet (1)

Wolność, równość, siostrzeństwo: rozmowa o mocy kobiet (1)

25.02.2020
Czyta się kilka minut
Justyna Bargielska, Justyna Dąbrowska i Zuzanna Radzik: o miesiączce, porodzie i nie zawsze łatwym przeżywaniu macierzyństwa. O przemocy domowej i stereotypach w życiu zawodowym. O wykluczeniu i walce o spełnienie, swoje prawa i własne miejsce – także w Kościele. A także o doświadczeniu kobiecej wspólnoty i siostrzeństwa.

Posłuchaj

B

Bez tabu, bez lukru, za to z dużą dawką zaangażowania o kobiecym losie rozmawiają: poetka, dramaturżka i autorka książek dla dzieci Justyna Bargielska, Justyna Dąbrowska – psychoterapeutka pracująca z kobietami w okresie okołoporodowym, i Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka „Tygodnika”. Rozmowę prowadzi współredaktor wydania specjalnego „Moc kobiet” – Michał Okoński.

Pretekstem do debaty było wydanie specjalne Tygodnika Powszechnego pt. „MOC KOBIET”

Debata odbyła się warszawskim Nowym Teatrze w ramach cyklu „TrzePak w Nowym”. Druga część jest już także dostępna w Podkaście Powszechnym.


Muzyka: Rafael Krux, Dragon Dance / FilmMusic.io na licencji CC BY 4.0

Współpraca:
 

PODKAST TYGODNIKA POWSZECHNEGO

„Podkast Powszechny”: Wszystkie odcinki »

Słuchaj w: Spotify Apple Podcasts Google Podcasts Lecton RSS

„Podkast Powszechny”: o najważniejszych tematach z autorami i gośćmi „Tygodnika” rozmawiają Michał Kuźmiński Krzysztof Story. A także autorskie cykle: Jagielski Story, gdzie co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych, Wojciecha Jagielskiego, z którym rozmawia Krzysztof Story Punkt zwrotny oraz Własny pokójKatarzyna Kubisiowska i jej goście | Sztuka powszechnie nieznanaMagdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet

PODOBAŁ CI SIĘ PODKAST? WSPIERAJ NAS NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter