Reklama

Wolność, równość, siostrzeństwo: rozmowa o mocy kobiet (1)

Wolność, równość, siostrzeństwo: rozmowa o mocy kobiet (1)

25.02.2020
Czyta się kilka minut
Justyna Bargielska, Justyna Dąbrowska i Zuzanna Radzik: o miesiączce, porodzie i nie zawsze łatwym przeżywaniu macierzyństwa. O przemocy domowej i stereotypach w życiu zawodowym. O wykluczeniu i walce o spełnienie, swoje prawa i własne miejsce – także w Kościele. A także o doświadczeniu kobiecej wspólnoty i siostrzeństwa.

Posłuchaj

B

Bez tabu, bez lukru, za to z dużą dawką zaangażowania o kobiecym losie rozmawiają: poetka, dramaturżka i autorka książek dla dzieci Justyna Bargielska, Justyna Dąbrowska – psychoterapeutka pracująca z kobietami w okresie okołoporodowym, i Zuzanna Radzik, teolożka i publicystka „Tygodnika”. Rozmowę prowadzi współredaktor wydania specjalnego „Moc kobiet” – Michał Okoński.

Pretekstem do debaty było wydanie specjalne Tygodnika Powszechnego pt. „MOC KOBIET”

Debata odbyła się warszawskim Nowym Teatrze w ramach cyklu „TrzePak w Nowym”. Druga część jest już także dostępna w Podkaście Powszechnym.


Muzyka: Rafael Krux, Dragon Dance / FilmMusic.io na licencji CC BY 4.0

Współpraca:
 

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy z naszymi dziennikarzami, autorami i gośćmi. Tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie. Zapraszają Marta Filipiuk-Michniewicz, Michał Kuźmiński i Marcin Żyła.

Co miesiąc także audycje w autorskich cyklach: Punkt zwrotny oraz Własny pokój: Katarzyna Kubisiowska i jej goście | #DOM, czyli rozmowy Krzysztofa Storego o małej ojczyźnie | Sztuka powszechnie nieznana: Magdalena Łanuszka odkrywa dla nas na nowo średniowieczne dzieła | Miesiąc w nauce z autorskim przeglądem newsów naukowych Łukasza Lamży | Opowieści z Izraela: korespondencje Karoliny Przewrockiej-Aderet 

ZOSTAŃ PATRONEM PODKASTU POWSZECHNEGO NA PATRONITE »

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca: Audioteka.pl

 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.