Reklama

Wolność artystki

Wolność artystki

28.06.2021
Czyta się kilka minut
Chcę odzyskać swoje życie – zadeklarowała przed sądem w Los Angeles piosenkarka Britney Spears.
AXELLE / BAUER-GRIFFIN / GETTY IMAGES
O

Odkąd 13 lat temu przeszła załamanie nerwowe, pieczę nad żyjącą w blasku dziennikarskich fleszy amerykańską „księżniczką muzyki pop” sprawuje ojciec. James Spears zarządza nie tylko szacowanym dziś na 60 mln dolarów majątkiem córki, podejmuje także decyzje dotyczące jej kariery i zdrowia. W przejmującym, pełnym emocji wystąpieniu 39-letnia artystka zeznała, że nie wolno jej samodzielnie zrezygnować nawet ze stosowania środków antykoncepcyjnych.

Po krótkim pobycie w szpitalu psychiatrycznym na początku 2008 r. uznana za niepoczytalną Spears cały czas pracowała – pojawiała się na planach seriali, nagrywała płyty, koncertowała. Wedle słów piosenkarki próby odmowy występów kończyły się często podawaniem jej silnych, odurzających leków. Przerwę w karierze ogłosiła dopiero w 2019 r. Niedługo potem premierę miał film dokumentalny odsłaniający kulisy jej sporu z ojcem, dziennikarze upublicznili również dokumenty, z których wynika, że gwiazda od kilku lat bezskutecznie walczy o uwolnienie spod rodzicielskiej kurateli.

Britney Spears to jedna z największych gwiazd muzyki popularnej, już jako nastolatka trafiła na pierwsze miejsca list przebojów. Pracowała m.in. z Madonną, Michaelem Jacksonem i Mickiem Jaggerem. Według magazynu „Billboard” jest artystką, która sprzedała najwięcej płyt w pierwszej dekadzie XXI w.

Kolejną rozprawę wyznaczono na 14 lipca.©(P)


Czytaj także: To jest czas Taylor Swift. Ledwie opuściła galę najważniejszych dla amerykańskich twórców muzyki rozrywkowej nagród z trzema złotymi gramofonami (ma ich dziś łącznie jedenaście), a już zaczęto plotkować, że jesienią wróci po kolejne. 

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]