Reklama

Ładowanie...

Kolejne sukcesy „Ukosu światła”

Kolejne sukcesy „Ukosu światła”

21.11.2022
Czyta się kilka minut
JACEK TARAN

„Ukos światła” w reżyserii Wojciecha Szumowskiego, wyprodukowany przez Fundację Tygodnika Powszechnego, został uhonorowany Nagrodą Specjalną Fundacji Kamera Dawida podczas 20. Warsaw Jewish Film Festival. To najstarszy i największy tego typu festiwal w Polsce, a także jeden z pierwszych w Europie. Jest przeglądem najnowszego kina międzynarodowego, które porusza szeroko rozumianą tematykę żydowską. Nagrodzony film opowiada o Dariuszu Popieli, olimpijczyku przywracającym pamięć po żydowskich sąsiadach. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]