Reklama

Wołga, Wołga

Wołga, Wołga

28.09.2010
Czyta się kilka minut
Zastanawia mnie, czy Kościół w Polsce rzeczywiście stał się bardziej nie do wytrzymania, niż był dawniej.
U

Usłyszałem, że "pazerność Kościoła właśnie doszła do szczytu", tyle że powiedziano to w związku z aresztowaniem kogoś, kto jako żywo nie reprezentował Kościoła, a jedynie był zatrudniany przez kościelne podmioty - choć sekretarz episkopatu wielokrotnie ostrzegał przed korzystaniem z jego usług. Hierarchowie zgodnie twierdzą, że jeżeli nadużycia zostaną udowodnione, należy wyciągnąć konsekwencje. To się wiąże z Komisją Majątkową, której prace miały trwać krótko, a trwają tak długo, że strona kościelna występowała już o ich zakończenie, gotowa dochodzić praw na zwyczajnej drodze sądowej.

Jeśli chodzi o odzyskiwanie majątku (Kościoła katolickiego, ale też innych Kościołów i wspólnot religijnych), nie pamięta się, jak odbywało się ich odbieranie. Nie pamięta się np. o obozach pracy dla wywłaszczonych z klasztorów zakonnic i zakonników - sam to zresztą przeżyłem....

4296

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]