Reklama

Woda nie tylko do picia

Woda nie tylko do picia

15.04.2019
Czyta się kilka minut
SOMALIA
PAH
S

Susza z lat 2016-17 spowodowała wielką migrację. Wyschnięcie rzek, utrata terenów uprawnych i śmierć zwierząt hodowlanych zmusiły ludzi do szukania ratunku w miastach. Mówi Maryan Abukar: – Żyję sama z piątką dzieci. Utrzymujemy się dzięki uprawie kukurydzy i mleku moich dwóch krów. W trakcie suszy nie mieliśmy wody do picia ani dla krów i do nawodnienia kukurydzy. Dzięki dostawom od PAH moje krowy przeżyły i teraz żywią nas swoim mlekiem.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]