Reklama

Woda nie tylko do picia

Woda nie tylko do picia

15.04.2019
Czyta się kilka minut
SOMALIA
PAH
S

Susza z lat 2016-17 spowodowała wielką migrację. Wyschnięcie rzek, utrata terenów uprawnych i śmierć zwierząt hodowlanych zmusiły ludzi do szukania ratunku w miastach. Mówi Maryan Abukar: – Żyję sama z piątką dzieci. Utrzymujemy się dzięki uprawie kukurydzy i mleku moich dwóch krów. W trakcie suszy nie mieliśmy wody do picia ani dla krów i do nawodnienia kukurydzy. Dzięki dostawom od PAH moje krowy przeżyły i teraz żywią nas swoim mlekiem.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]