Reklama

Nauka niepewności

Nauka niepewności

17.03.2014
Czyta się kilka minut
Jan Jakub Kolski, reżyser: Kultura popularna zdeprecjonowała kino i sprostytuowała jego język. Dziś światem rządzi nie film, lecz filmik: na YouTube, z telefonu czy laptopa.
Fot. Bartłomiej Sowa
B

BARTOSZ STASZCZYSZYN: W swym najnowszym filmie, „Zabić bobra”, znów wrócił Pan do miejsc dzieciństwa. Czym ta podróż różniła się od poprzednich?
JAN JAKUB KOLSKI: Właściwie wszystkim. Pojechałem po film precyzyjnie zapisany w scenariuszu, a wróciłem z mrocznym autoportretem. To miały być dwa miesiące pracy na planie, który tym się różnił od innych, że był kiedyś moim domem. Mieszkałem tam jako dziecko, odwiedzałem to miejsce regularnie, więc byłem pewien, że nic mnie nie zaskoczy.
Coś jednak zaskoczyło?
Pierwszego dnia zdjęć ze szpitala we Wrocławiu zadzwonił pielęgniarz informując, że moja mama trafiła tam w ciężkim stanie, że właściwie jest umierająca i chciałaby mi coś powiedzieć. Za chwilę usłyszałem błagalną prośbę o przyjazd i ratunek. Dzwoniła do syna jak do Pana Boga, tak bardzo ufała w moją moc.
Przez...

11056

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]