Reklama

Wierzę w Chińczyków

Wierzę w Chińczyków

11.08.2008
Czyta się kilka minut
Melinda Liu: Chińczycy już nie są ci sami, są gotowi zmieniać siebie i kraj. Ale w kraju liczącym półtora miliarda ludzi nic nie jest proste, czarno-białe. Rozmawiała w Pekinie Maria Kruczkowska
M

Maria Kruczkowska: Co może spotkać dziennikarza, który przygotowuje reportaż na terenie Chin?

Melinda Liu: Różne przygody, dziwne i niezrozumiałe. Jak ta, która przydarzyła się reporterom ze Skandynawii. Pojechali za wędrownym robotnikiem do jego rodzinnej wsi w prowincji Henan. Tam w czasie wywiadu weszli urzędnicy z policją. Zaczęli krzyczeć, że dziennikarze nie mają prawa tu być, że złamali prawo i mają podpisać przyznanie się do winy. W końcu ich wypuszczono i odesłano do Pekinu. Sprawa się nie wyjaśniła. Może rzeczywiście wjechali, nie wiedząc o tym, na teren zamknięty? Chiny są pełne takich tajemnic. Wielu dziennikarzy wpadło, próbując dostać się do Tybetu. Wiem o 50 takich przypadkach.

Co się dzieje z reporterem po zatrzymaniu?

Zagraniczny zostanie przesłuchany, poddany rewizji,...

5694

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]