Reklama

Wielka tajemnica

Wielka tajemnica

29.06.2010
Czyta się kilka minut
Dlaczego ciągle rozmawiamy o futbolu, skoro nie mamy o nim pojęcia?
T

Ten czas należy do nas, biernych kibiców. Wchłaniamy futbol jak dym tytoniowy. Co z tego, że Prawdziwi Kibice patrzą na nas jak Vincent van Gogh na wycieczkę z Klubu Malarzy Amatorów "Wesoły Pędzelek"?

***

Nie ma ucieczki. Nawet taksówkarz, ten odwieczny bohater polskiej publicystyki, zamiast tradycyjnie zelżyć władze państwowe i samorządowe, zagaja dziś słowami: "Mundial pan ogląda?". Odpowiedź jest bez znaczenia, bo rozmowa i tak potoczy się ustalonym torem.

? Mundial pan ogląda?

? Nie, mnie to nie interesuje.

? Mnie też nie...

I po krótkiej pauzie: ? A Polinezję wczoraj pan widział?

? Nie widziałem.

? Ani ja. Nie mam czasu na takie rzeczy, ale strasznie się męczyli ci Polinezyjczycy, co nie?

? Trochę się namęczyli, chociaż ten gol w 65. minucie był piękny.

? Bramkarz Grenlandii to prawie płakał, jak wyjmował...

6240

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]